Volby do pastorační farní rady

06.02.2017 21:40

Farnost nemůže fungovat sama o sobě nebo pod vedením jednoho kněze. Je třeba pomoci všech farníků, od modlitby, přes podněty, úkoly až po samostatnou apoštolskou činnost. Zvláštním úkolem je pastorační rada. Věřící se v ní podílejí a rozvíjejí pastoraci, tj. činnosti směřující ke spáse. Bez pastorační rady by mnoho věcí a činností by nebylo. Jistě, též by to nešlo bez spolupráce vás všech. Vyhlašuji příští neděli volby do nové pastorační rady. Nejprve samozřejmě děkujeme těm, kteří v ní fungovali dosud: panu Tomáši Řičánkovi, Pavlu Patákovi, Janě Bártkové, Marii Daňkové, Renatě Mollové a Jakubu Hrnčiarovi.

Volby budou mít dvě kola: Od neděle 12. února do pátku 17. února budou k dispozici archy, na které budeme psát nebo potvrzovat již napsaná jména lidí, které považujeme za vhodné, můžete jich napsat i více. Je dobré pamatovat na zástupce z každé obce a více generací. Ve 2. kole od neděle 19.2. opět do pátku zde bude seznam vícekrát navržených jmen, kterým budeme dávat hlasy. V obou kolech můžete volit i sami sebe. Farář následně hlasy vyhodnotí a má právo několik členů dojmenovat.