Novéna za kněze

04.06.2023 19:05
Zveme Vás k modlitbě novény za kněze.

Pamatujme v této novéně na o. Romana v souvislosti s jeho nadcházejícím životním a kněžským jubileem s prosbou o jeho zdraví. Pamatujme i na ostatní „jubilanty“ – o. Jana Nekudy, o. Vlčka. Zahrňme do svých modliteb i ostatní kněze, kteří působili v našich farnostech.

Novénu za kněze začneme společně o svátku Božího Těla – přede mší svatou. Následující dny se budeme modlit každý sám, příp. v rámci společných modliteb – tak jak mu to časové nebo stavovské povinnosti umožňují.
Novénu zakončíme v pátek o svátku Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, kdy by měla být adorace před Nejsvětější Svátostí za posvěcení kněží.
Je možné přidat na tento úmysl modlitbu růžence nebo např. některou z modliteb

v kancionálu pod číslem 049.Zveme Vás k modlitbě novény za kněze.
farnostech.
časové nebo stavovské povinnosti umožňují.
Novénu zakončíme v pátek o svátku Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, kdy by měla být
adorace před Nejsvětější Svátostí za posvěcení kněží.
Je možné přidat na tento úmysl modlitbu růžence nebo např. některou z modliteb
v kancionálu pod číslem 049.