Společné prožití doby postní

17.02.2013 10:44

Sestry a bratři

Využijme nabídky k společnému prožití doby postní pro celou farnost.

Barevné křížky nachystané vepředu v kostele jsou určeny pro Vás. Každá věková kategorie má svou barvu. V neděli si vezměte jeden křížek, na kterém je napsán úkol. Tento zkuste během následujícího týdne splnit, a pokud se Vám to podaří, křížek přineste zpět do kostela další neděli a přišpendlete ho na imitaci hory Golgoty, která je umístěna u sochy Panny Marie. Potom si vezměte další křížek. Takto se to bude opakovat celých šest týdnů až do Velikonoc. Pokud se Vám nepodaří úkol splnit během 1 týdne, tak si prodlužte splnění úkolu ještě o další týden a křížek přinesete za 14 dní. Takto se bude hora Golgota pokrývat našimi malými oběťmi, které přineseme Kristu v době postní jako poděkování za Jeho oběť.

Touto, jak doufám, zaplněnou horou Golgotou, na velký pátek ozdobíme Boží hrob a v naději a pokoji budeme očekávat Kristovo vzkříšení i v našich srdcích