Možnost svátosti smíření

06.04.2020 12:37

Možnost svátosti smíření v Blažovickém kostele je v úterý 7. dubna od 17 do 19 hodin.
Otec David bude zpovídat sám. Nejedná se o hromadnou akci, do kostela vstupujte jednotlivě.

Také prosím zvažte:

- Pan biskup prosí, abyste pokud možno odložili svátost smíření na dobu, až budou zrušena karanténní opatření, a prozatím využili možnost odpuštění hříchů prostřednictvím dokonalé lítosti. Dokonalou lítostí je, když lituji a odmítám hřích z lásky ke Kristu: „mrzí mě, že jsem tě zarmoutil, že jsem pošlapal tvou lásku...“ Nedokonalá lítost je, když lituji a odmítám svůj hřích kvůli sobě - tedy např. ze strachu z trestu, ze zavržení, z prozrazení a ostudy.

- Při zpovědi stačí pro lidskou slabost k odpuštění i lítost nedokonalá, v mimořádných situacích je však možné dosáhnout úplného odpuštění hříchů skrze lítost dokonalou. Faktem ale je, že dokonalá lítost v sobě logicky zahrnuje i předsevzetí vyznat své hříchy ve svátosti smíření, jakmile to bude možné☺

- Zpověď přes telefon nebo další komunikační prostředky je naprosto nepřípustná.

- Hromadné rozhřešení bez předchozího individuálního vyznání je možné jen, když nastala závažná nutnost, např. v bezprostředním nebezpečí smrti. Tato situace u nás však zatím není.