Zpráva z lidových misií

06.04.2012 22:03

První větší misie po prázdninách, které nám daly opravdu zabrat se konaly v okolí Brna. Do duchovní obnovy jsme se pustili spolu s naším novoknězem P. Romanem Janáčem, jehož pomoc nám přišla velmi vhod. Jednalo se o dvě živé, venkovské farnosti, které spravuje mladý kněz P. Jan Nekuda.

Lidé v obou farnostech misie uvítali jako potřebnou změnu a povzbuzení v jejich duchovním životě. Obě obce jsou počtem obyvatel i religiozitou téměř stejně početné, jen do kostela v Tvarožné dojíždí lidé z okolních vesnic, což se projevilo i ve větším počtu lidí v kostele.

Snad by se mohlo zdát, že takové živé farnosti misie nepotřebují, ale opak byl pravdou. I zde se objevily zpovědi po desítkách let, radost ze společné modlitby, přijatých svátostí, tématických promluv, které prohlubovaly u věřících základy víry a křesťanského způsobu života.

Kromě setkávání v kostele došlo i na osobní rozhovory, návštěvy v domácnostech, domově pro seniory, akce kulturního či sportovního rázu. Zpestřením byl i tzv. Svatováclavský běh v Blažovicích, který se právě konal a kdo mohl běžel i navzdory deštivému počasí.

Celkový dojem z tohoto regionu si odnášíme velmi dobrý. Povzbudí to i nás samotné, když vidíme, jaký zájem mají věřících o naši duchovní službu lidových misionářů, redemptoristů, jen bychom potřebovali další posily. Žeň je sice hojná, ale … nevíte o někom?J

Farnost Tvarožná

Počet

Počet obyvatel

Nedělní bohoslužby

Ranní program misií

Večerní program misií

Katecheze pro ženy

Katecheze pro muže

Spol. setkání pro děti 1.-5. tř.

Spol. setkání pro děti 6.-9. tř.

První setkání pro mládež

Společné setkání pro mládež