Zde v diskuzi můžete vyjádřit své názory na stavbu farní budovy veřejně.
Formulář na vkládání příspěvků najdete dole pod příspěvky.

Výstavba víceúčelového farního domu

Datum 13.02.2014

Titulek kuchyň

Odpovědět

Pro účely bytu může být kuchyň klidně součástí obytné místnosti. Ale je rozhodně potřeba udělat ještě malý kuchyňský kout poblíž sálu - pro ty, co budou sál využívat.

Datum 26.01.2014

Vložil Jana Bártková

Titulek novostavba

Odpovědět

Jsem pro novostavbu bez podkroví. V zásadě souhlasím s předchozími příspěvky. Myslím si ale, že je lepší a reálné dokončit všechno včetně bytu.
Pro zajištění provozu budovy bude potřeba dobrý správce. Těžko budeme takového dobrovolníka hledat. Kdybychom mu nabídnuli zvýhodněný pronájem nového bytu, zájemce by se jistě našel. Dokud nebude kněz, může byt „na sebe vydělávat“. To je lepší, než chodit větrat nevyužité místnosti.

Datum 09.02.2014

Vložil Marie Daňková

Titulek Re: novostavba

Odpovědět

Souhlasím se stavbou novostavby bez podkroví - zatím. I s tím bytem, ale bude to problém, jak byt obsadit, aby nedocházelo ke třenicím. Ale když je dobrá vůle, všechno jde. Asi bych se toho nebála. Ta kuchyně v obytné místnosti mne zarazila, byla bych pro, aby byla samostatná. Na plány by se mělo znovu důkladně podívat.

Datum 09.02.2014

Vložil Marie Daňková

Titulek Re: Re: novostavba

Odpovědět

Jak se dívám na plánek, mám připomínku k sálu. Je potřeba, aby byl dost velký tak pro 50 - 60 lidí, kuchyně by měla být v dosahu a ještě bych tam viděla místnost, kde budou třeba hračky a koberec pro děti, možnost něco uskladnit atd. Nevím, co je plánováno do zázemí. Jak to vidíte?

Datum 25.01.2014

Titulek novostavba

Odpovědět

Díval jsem se na plány novostavby a myslím si, že - minimálně v první fázi - není potřeba vůbec stavět podkroví. Je příliš velký luxus mít v budově 2 WC pro muže, 2 pro ženy, a velké místnosti pro muže a ženy taky nejsou až tak potřeba. V první fázi postavit byt a farní sál.
Mimochodem, v plánu to není moc vidět: kuchyňský kout je součástí obytné místnosti v přízemí.

Datum 24.01.2014

Titulek názor na stavbu

Odpovědět

Myslím si, že farnost potřebuje nové prostory. Sál přístavby je příliš malý a nemá žádné zázemí, především kuchyňský kout. Nová budova by se dala využít mnoha způsoby, jak je zmíněno v prezentaci, pro setkávání, společné akce nebo třeba rodinné oslavy.
Rozhodně je podle mě lepší stavět novou budovu, než rekonstruovat Přístavbu. Přístavba má schody do sálu i k záchodům, je celá postavená na jakémsi "soklu". Rekonstrukce by musela být natolik zásadní, že by z Přístavby prakticky nic nezůstalo.
Jsem pro variantu, aby se v nové budově postavil nevybavený byt a teprve později - pokud by byly peníze - by se postupně vybavil.