Kniha návštěv

Datum 17.03.2015

Vložil Zdeňka Šenkeříková

Titulek Srdeční záležitost

Tak tady jsem byla pokřtěná, tady mě moje babička vodila na mše, tady jsem dostávala hašlerky za pomoc při úklidu kostela. Tady to všechno začalo ... V Blažovicích jsem bydlela jako dítě jenom chviličku. Vyrůstala jsem v nevěřící rodině, ale babička (která mi zamřela, když mi bylo asi 10 let) mi ukázala tu správnou cestu, život ve víře. Nikdy nezapomenu, naopak díky za ten dar. Sv. přijímaní jsem měla až jako plnoletá a biřmovaní až jako nastávající maminka. Minulý týden se mi zdál sen, že hledám kostel v Blažovicích. Byl ale zamčený a já jen nakukovala dveřmi. Své rodiny jsem se ptala, kdy že jsou zde bohoslužby a oni, že bych se musela předem objednat, že kostel je většinou zamčený,že se tam prostě nedostanu. Velice jsem se rozplakala a probudila jsem taky se slzami v očích. Dnes hledám něco na internetu a náhodou se mi objeví FARNOST BLAŽOVICE. Celá netrpělivá odkaz rozkliknu a už ten kostel poznávám. .... a opět jsem v slzách. V Blažovicích jsem nebyla už skoro 30 let a tak se mi stýská. Moje babička se jmenoval Marie Konečná a shoudou náhod? nyní žiji ve farnosti Valašské Klobouky, kterou spravuje otec Karel Janíček a jeho sestra pravděpodobně bydlí v sousedství, kde žila moje babička. Omlouvám se za dlouhé psaní, ale já jsem prostě MUSELA. Budu na vás všechny myslet a modlit se za vás. Děkuji

Zpět na diskuzi